Úvod do pravidiel predlohy pre tlač textilu

O grafických a digitálnych podkadoch pre tlač, sa v oblasti polygrafie často nepíše. Dôvodom je najmä to, že v tejto otázke na seba narážajú dva protichodné pohľady: odborný a laický.

Textilná sieťotlač

Hľadanie komunikačného kanála je často náročné. Na strane zadávateľa tlače môže dôjsť až k pocitu šikany (čo stále ešte dodo mňa chcú ?!), naproti tomu na strane tlačovej produkcie prevláda dojem diletantstizmu.
Transformovať odborný slovník do zrozumiteľného jazyka vyžaduje trpezlivosť, na druhej strane ochotu porozumieť určitým faktickým zásadám.

Ako dodať správne podklady re tlač tričiek a textilu

Pre každú technológiu platia špecifické pravidlá. Prečo sú pre textilnú sieťotlač optimálne vektorové digitálne dáta, a pre digitálnu potlač textilu bitmapové obrázky vo vyššom rozlíšení? Ako zvoliť správny formát a aké je riešenie pri nedostupnosti kvalitnej reprodukčnej predlohy?
Úvodom do prípravy na kvalitné podklady pre potlač textilu sa môže stať stručný popis niektorých základných pravidiel v článku ‘Tlačové podklady’ na web stránke Tricka.sk.

Príspevok bol vložený Nezaradené. Vytvorte záložku trvalého odkazu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>