Tričko blízkej budúcnosti. Aké bude?

©Snehuliak22

Aké bude tričko, ktoré si oblečieme o niekoľko rokov?

Prvý závan budúcnosti na trhu s tričkami môžeme sledovať na príchode elektro-luminiscenčných tričiek. Znie to veľmi komplikovane, ale ide napríklad o notoricky známe tričko s hudobným ekvalizérom, ktorý sa pohybuje v rytme hudby, presne ako na vašej hifi veži.

ekvalizer tricko

Ak sa pohybujete po kluboch a firemných večierkoch, je šanca, že ste ho videli na vašom najviac excentrickom kolegovi s najvyšším promile. Použitá technológia síce umožňuje vysokú mieru flexibility a trvácnosti, ale napájanie je zabezpečené mikrotuškovými batériami, čo pri ich váhe znateľne znižuje komfort. Vďaka vyššej hmotnosti a wow efektu, ktorý sa dá dosiahnuť iba raz, tieto tričká do sveta veľkú dieru nespravili.
Na strane druhej, veľkú revolúciu priniesla možnosť vytvoriť si dizajn potlače podľa svojich predstáv. Pomocou modulu na webstránke si môžete vytvoriť vlastný dizajn alebo dať vytlačiť fotografiu na tričko pár kliknutiami. Pár rokov dozadu sa jednalo o primitívne motívy a pár slov textu v tuctovom fonte, ale dnes sú vaše možnosti obmedzené len vašou šikovnosťou. Napadlo vás niekedy kúpiť si dizajn pre vaše nové originálne tričko v dizajnovej banke?

Pokiaľ elektro-luminiscenčné tričká vznikli, aby umožnili každému spraviť si malé Las Vegas na svojej hrudi bez štipky praktickosti, trend inteligentného oblečenia prináša aj reálnu využiteľnosť.Nie je to tak dávno, čo sa na trhu objavil flexibilný solárny panel. Ešte pred piatimi rokmi by sme si pod pojmom solárny panel mohli predstaviť iba nepraktickú dosku na streche domu, ale nové vlastnosti ako hlavne ohybnosť, umožnili módnym dizajnérom zakomponovať do oblečenia práve solárne panely. Takýto outfit vyzerá stále futuristicky a stretnúť v ňom niekoho je veľmi nepravdepodobné, ale jeho praktické využitie je nespochybniteľné minimálne v prípade dobíjania mobilu za pochodu.

rainbow winters svetelne efekty

Solárne tričko navrhnuté dizajnérkou Pauline von Dongen v spolupráci s technologickými centrami Holst a TNO v Holandsku bolo prvýkrát predstavené na najväčšom technologickom festivale SXSW v Austine. Celková hmotnosť trička nie je známa, ale obsahuje 120 integrovaných minisolárnych panelov, ktoré v prípade priaznivého počasia dokážu mobil nabiť za pár hodín. Veľkou výhodou je, že aj keď je mobil napojený na tričko v interiéri, malo by sa mu dostať dostatočného množstva energie na jeho udržanie pri živote. Solárne tričko má aj svoju vlastnú batériu, ktorú možno cez deň nabíjať a v noci využiť ako záložný zdroj energie. Napriek elektronike, ktorú tričko obsahuje, ho môžete pokojne prať v práčke.

solarne tricko

Trendsetterom v oblasti módy spojenej s využitím nových technológií je módna značka Rainbow Winters. V tomto prípade nejde ani o zábavu ako pri tričku s ekvalizérom, a nejedná sa ani o praktickosť, ale o ženskú módu. Návrhárom sa podarilo využiť vlastnosti nových materiálov, ktoré po kontakte s vodou menia farbu.

Zakomponovanie optických vlákien do odevu a ich následné prepojenie s LED diódami umožňuje meniť vzhľad odevu napríklad podľa nálady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>